Webinar: Bliv klogere på hjælpepakker og støtteordninger

DAF og DPA inviterer vores medlemmer til webinar, hvor eksperter fra Kulturstyrelsen og Dansk Erhverv vil gennemgå de relevante ordninger, man kan søge som sangskriver, komponist, musikproducer og artist.

Bliv klogere på hvilke hjælpepakker og støtteordninger du kan søge

DAF og DPA inviterer vores medlemmer til webinar, hvor eksperter fra Kulturstyrelsen og Dansk Erhverv vil gennemgå de relevante ordninger, man kan søge som sangskriver, komponist, musikproducer og artist.

Webinaret bliver holdt på mandag den 8. februar kl. 12-14 via Zoom. Alle medlemmer af DPA og DAF har modtaget en invitation med link. Hvis du er medlem af en af de to organisationer og ikke har modtaget invitationen, men gerne vil deltage, så skriv til oliver@dpa.org (DPA) eller til dv@artisten.dk (DAF)


På webinaret vil du møde:
Torben Lyngsø, Kulturstyrelsen
Amalie Nymark Duholm, Kulturstyrelsen  
Selina Lautrup Rosenmeier, Dansk Erhverv
Martin Jørgensen, Dansk Erhverv
Sara Indrio, DAF
Niels Mosumgaard, DPA

Send dine spørgsmål inden webinaret

Hvis du har konkrete spørgsmål til kompensationsordningerne hos Erhvervsstyrelsen med fokus på ordningerne for freelancere og mindre virksomheder eller spørgsmål til Kulturstyrelsens kompensationsordninger, så mail dine spørgsmål til Oliver Aabo på mail: oliver@dpa.org senest på onsdag den 3. februar kl. 12.00. Så vil eksperterne forberede svar på så mange spørgsmål som muligt på webinaret den 8. februar.