DPA

For komponister og tekstforfattere

Andrea

DPA's udvalg

Hvis du har spørgsmål til DPA's udvalgsarbejde, er du meget velkommen til at kontakte udvalget direkte. Hvis du har ideer til projekter i DPA, så kontakt medlemstilbudsudvalget.

Projekt-udvalget
Jørgen Thorup (j2rup@me.com)
Constance Hegner (constance@dpa.org)

Børnemusik-udvalget
Katharina Baetz Rubin (kontaktperson: katharina@baetz.dk)
Mathias Madsen Munch

Jazz-udvalget
Jacob Morild (kontaktperson: jacob@dpa.org)

Norden-udvalget
Jørgen Thorup (kontaktperson: j2rup@me.com)
Betina Følleslev

Spil Dansk-udvalget

Betina Følleslev (kontaktperson: f_betina@hotmail.com)
Bryan Rice

Husudvalget
Johnny Stage (kontaktperson: johnny@dpa.org)
Janne Aagaard
Mathilde Lunderskov
Tina Holm

Legatudvalget
Steen Svanholm (observatør og kontaktperson: steen@dpa.org
Pernille Rosendahl
Andrea Lonardo
Rune Braager
Pernille Sørensen

Akut eksportudvalget
Steen Svanholm (observatør og kontaktperson: steen@dpa.org
Mike Andersen
Lene Dissing
Rasmus Søby

Økonomi-udvalget
Jacob Morild (kontaktperson: jacob@dpa.org)
Peter Clausen
Henriette Lange

Kaj Møllers Legat (kontaktperson: j2rup@me.com)
Jørgen Thorup
Jacob Morild

J. Ravn-Jonsens Legat (kontaktperson: j2rup@me.com)
Jørgen Thorup
Jacob Morild